Chorvatsko letecky

Zájem o lokalitu vyhrál i nad koronavirem

Tak letos to všem příznivcům této lokality vyšlo, i když moc nechybělo a z krásné dovolené nemuselo nic být. Chorvatsko má české turisty v oblibě a dobře se o ně stará.

O dopravě do Chorvatska

Do Chorvatska každým rokem míří řady turistů. Jde to autem, autobusem i vlakem, ale u všech těchto variant jde o delší cestu, a tak si lidé zvykli spíš volit leteckou dopravu. Pokud plánujete dovolenou v období hlavní sezóny, musíte si letenky obstarat s velikým předstihem. O tento způsob dopravy je tak velký zájem, že v létě už moc šancí na nejlevnější letenky do splitu mít nebudete.

split3

Letiště v Chorvatsku je trochu z ruky, cesta do města je dlouhá 25 kilometrů. Většina lidí volí k přepravě autobusy, ale pokud máte rádi pohodlí, určitě přivítáte taxi anebo zapůjčení vozu přímo na letišti. I o automobily je velký zájem a pokud chcete mít jistotu, že se na vás dostane, zamluvte si on-line auto s předstihem z domova.

Okolí Splitu

Pro samotné cestování po městě vůz nepotřebujete, můžete se ale vydat na cestu a prohlédnout si okolí.

Můžete zkusit třeba přírodní park Biokovo, který je pojmenovaný podle pohoří, jehož část pokrývá. Může se pochlubit i impozantní horou Sveti Jure, vysokou 1762 metrů. Pod horou je přístavní město s oblíbeným turistickým letoviskem Makarska. V parku si každý najde podle obtížnosti svou trasu, kterou je schopný ujít.

split4

Město Split

Určitě i samotný Split a jeho okolí má turistům co nabídnout. Populární je pláž písečná pláž Bačvice. Je snadno dostupná z města, najdete zde zeleň a pozvolný sestup do vody, což ocení hlavně rodiny s malými dětmi. Je zde fungující zázemí a slušný výběr restaurací. Pláž se může pyšnit Modrou vlajkou, která je udělovaná pouze těm nejlepším plážím, které se o své návštěvníky dobře starají a kde je také čisté moře.

3.6/5 - (5 votes)