Tipy na LGBT knihy pro starší čtenáře

On

Oddechová kniha od dvojice Elle Kennedy a Sariny Bowen, které se v Česku těší velké oblibě. Pokud máte rádi LGBT tématiku, hokej a dávku erotiky, tohle bude kniha zaručeně pro vás. Dva dávní přátelé, mladí hokejisti, se po letech setkávají a nejsou si jistí ani svými city, ani svou vlastní orientací. Sami musí navíc řešit v soukromém životě své problémy. Jeden z nich má přísnou, chladnou rodinu, druhý zase obrovskou a jedním slovem bláznivou. Navíc se chtějí dostat do NHL, jenomže je vůbec možné, aby homosexuál hrál v nejlepší hokejové lize? Kniha se dočkala dalšího pokračování s názvem My, a také dvou volně navazujících dílů s heterosexuálními páry.

vlajka

Dánská dívka

Kniha, která se dočkala i velmi úspěšného zfilmování, vás chytí za srdce a jen velký tvrďák při ní neupustí pár slz. Děj je založen na skutečné události. Vypráví o mladém umělci Einarovi, který žije v šťastném manželství. Shodou okolností ale zjistí, že je transsexuál a cítí se být ve skutečnosti ženou. Jen tehdy se cítí opravdu šťastný. Kniha je velmi zajímavá nejen kvůli tématu transsexuality, ale i protože přináší pohled na řešení a postavení společnosti k tomuto problému během 20. století. Taktéž budete mít šanci nahlédnout do myšlenek a pocitů ženy, která zjistí, že její manžel je ve skutečnosti ženou. 

kniha

Štěstí ve stínech

Milovníci fantasy literatury určitě ocení tip na fantasy „klasiku“, která získala velkou popularitu napříč světem. Série Noční běžci má v současnosti sedm dílů a je již nejspíš ukončená. Štěstí ve stínech je prvním dílem této série plné akce, magie, kouzel, intrik a bujarého života dvou mladíků. Neprávem odsouzený mladíček Alek potkává během svého pobytu ve vězení Seregila, chytrého a mocného muže, který mu napomůže ven a nabídne mu, aby se stal jeho partnerem při jeho práci. Společně se zaměřují hlavně na řešení zločinů v magickém světě a také na profesionální špionáž. Romantické linka je zde spíše až na druhé koleji, ale o to krásnější a důvěrnější lásku tato série nabízí.