Letíte poprvé letadlem? Co byste měli před svou první cestou na letiště vědět?

Čeká vás první let letadlem? Možná máte obavy ze samotného letu, možná se jen obáváte toho, co vás čeká na letišti. Jak to všechno hravě zvládnout? 

Letíte poprvé letadlem? Co byste měli před svou první cestou na letiště vědět? 

I když se dnes létá zcela běžně do všech možných koutů světa, jsou stále lidé, kteří mají z létání obavy. Nejtěžší je samozřejmě přežít svůj první let, pokud vás to teprve čeká, jistě chcete vědět, na co všechno se musíte předem připravit. Letiště mají svá pravidla, zavazadla musí mít určité rozměry a také sebou do letadla si nemůžete vzít všechno, co byste možná chtěli. Bojíte se samotného letu nebo vás nejvíce děsí letiště a shon, který tam na vás bude čekat? Můžete se uklidnit, všechno zvládnete levou zadní. 

cestující na letišti

Času raději více, než méně

Chcete se vyhnout zmatkům, zbytečným stresovým situacím a chcete raději všechno prožít v klidu? Tak na letiště vyrazte s dostatečným časovým předstihem, pamatujte na to, že běžně se na letiště musí cestující dostavit i dvě hodiny před samotným startem letadla, takže pokud letíte úplně poprvé a nemáte sebou nikoho, kdo už chod letiště dobře zná, klidně dorazte na letiště ještě dříve. I když se může zdát, že je to hodně brzy, není. Než odbavíte zavazadla, než vás letištní kontrola zkontroluje, trvá to nějakou chvíli. Určitě nechcete spěchat a chcete všechno prožít v klidu a třeba budete i vnímat tu atmosféru letiště. Hlavně se nestresujte, před samotným nástupem do letadla pak budete mít ještě možnost se i na letišti občerstvit. 

letadlo ve vzduchu

Strach z létání? Vše z vás spadne! 

Někdo má strach z létání, někomu se v dopravních prostředcích prostě dělá nevolno, ale opravdu se tím nezatěžujte předem. Pokud jste už souhlasili s tím, že do letadla nastoupíte, jste na dobré cestě. Pokud trpíte nevolnostmi, dejte si lék anebo si pořiďte v lékárně například zázvorové bonbóny, které uklidní žaludek. Někomu může pomoci i malý panák něčeho ostřejšího na uklidnění nervů. V letadle už jde všechno hladce, nakonec si i díky zkušeným letuškám jistě svou první cestu užijete. Jen pozor na to, že musíte vždy dbát na pokyny letušek a leteckého personálu.