Léto na Moravě aneb co si nesmíte nechat ujít

Plánujete letní dovolenou? Možná jste si již na samém začátku všimli, že to letos bude tak trochu oříšek. Nebo naopak nebude, protože nemáme moc z čeho vybírat? Obecně platí, že čím víc možností máme, tím více jsme mnohdy nerozhodní. A to se jistě týká i letošních plánů na výlety a dovolené. Najednou zjišťujeme, že když nemáme možnost vybírat si z exotických destinací a přemýšlet, ke kterému moři bude nejlepší se vydat, zbude nám mnohem menší oblast, ve které si můžeme zapíchnout pomyslný špendlík na mapě – naše země.

česká krajina

Nezoufejte ale! Česká republika je plná krásných historických měst, kde na vás dýchne minulost a životy našich předků. Stejně tak, a možná ještě mnohem více, si u nás „doma“ můžeme vychutnat čistou a civilizací neposkvrněnou přírodu, takovou, kdy můžeme zhluboka dýchat v tichém lese, kde nám dělá doprovod jen zpět ptáků a zurčení potůčků. Můžeme vyšplhat na spoustu skal a rozhleden a dívat se po naší malebné krajině, která je plná barev a květin a nasávat tu atmosféru domova. Ještě pořád vás mrzí, že nemůžete jet k moři?

architektura v přírodě

Z destinací v rámci Čech a Moravy se dnes podíváme na tipy na místa na Moravě, konkrétně na lokality, které byste rozhodně neměli minout, až budete touto oblastí s rodinou projíždět:

  • Brno. Druhé největší město v Čechách je čím dál více v kurzu. Čeká tam na vás mnoho roztomilých kaváren, překrásná architektura a kopcovité město s mnoha vyhlídkovými body.
  • Mikulov. Nemiňte roztomilé město s hradem na skále, které vás provede svými úzkými uličkami. Ubytujte se v Hotelu Mikulov a domluvte si degustaci těch nejlepších vín v okolí.
  • Zámek Lednice a Valtice. Máte-li rádi pohádky, pak byste rozhodně měli zavítat na nejkrásnější moravské zámky, Lednice a Valtice. Oba se pyšní ukázkovými upravenými zahradními plochami, jezírky a bohatou květinovou výzdobou, kterou prostě musíte vidět a cítit.