Nejlevnější ubytování v Českých Budějovicích aneb nudit se tu určitě nebudete

Kdo si sjedná nejlevnější ubytování v Českých Budějovicích https://www.penzionurudolfa.cz/ na západním okraji města, a bude tu trávit příjemné chvíle na okraji městského parku Stromovka, pravděpodobně si nenechá ujít prohlídku historického jádra, výstup na Černou věž, a možná i výstup na Kleť, nejvyšší horu Blanského lesa.

České Budějovice

Pravděpodobně vám tento kout naší země učaruje, českobudějovický region patří k nejzajímavějším v celé Evropě a možná, že nebudete schopni se rozhodnout, kam se podívat dřív, a čemu dát přednost. Doporučit vám můžeme údolí řeky Malše a Vltavy, Český Krumlov, Rožmberk nad Vltavou a velmi působivé místo v okolí zříceniny hradu Dívčí Kámen, kde bylo kdysi dávno postaveno keltské oppidum.

Z klikatících se vltavských meandrů se ovšem můžete přesunout i k řece Lužnici a podniknout celodenní výlet do Tábora, a to nejen za pamětihodnostmi města, ale zejména pro okolní přírodní krásy.

Výlet do Tábora

Z Českých Budějovic to není do Tábora daleko, můžete se sem vypravit autem nebo vlakem a oba způsoby cestování se vám možná budou zdát tak trochu romantické. Vlaková trať i silniční tah D3 směřuje z větší části podél údolí řeky Lužnice, která patří k nejkrásnějším řekám v Evropě. Za Táborem se Lužnice prudce stáčí vlevo jihozápadním směrem a mění ráz krajiny z lučinatého a přehledného toku na hluboce zaříznuté údolí ve strmých svazích jehličnatého lesního porostu.

město Tábor

Můžete tuto trasu podniknout i jako okružní výlet z Tábora do Bechyně a dále do Týna nad Vltavou a zpět do Hluboké nad Vltavou a Českých Budějovic. Nejkrásnější úsek směřuje z Tábora přes zajímavý obloukový most Antonína Švehly do Malšic a odtud byste si neměli nechat ujít trasu ke zřícenině hradu Příběnice, k Bejšovcovu mlýnu na Lužničanku a k řetězovému mostu mezi obcemi Stádlec a Dobřejice. Mimochodem, víte, že tamní empírový řetězový most původně sloužil u Podolska na Vltavě a byl odtud přemístěn právě sem, na Lužnici, těsně před výstavbou Orlické přehrady?