Připravte svůj bazén na zimní sezónu – jak to udělat a co k tomu využít

Léto u bazénu jsme si užili dosyta a nyní přichází čas na zazimování bazénu před zimou. Jak to udělat, aby voda v bazénu přežila i tuhou zimu?

Připravte svůj bazén na zimní sezónu – jak to udělat a co k tomu využít

O bazén a především vodu v něm jsme se museli pečlivě starat po celé léto, teď přichází doba, kdy je zapotřebí bazén naopak připravit na zimu. Pokud si nechcete na jaro nechat nepříjemné překvapení v podobě špinavé a zkažené vody, kterou byste museli stejně celou vylít a pak připravit novou, je potřeba bazén zazimovat a jen tak je možné vodu uchovat i do další sezóny v pořádku. Ano, ani s příchodem zimy péče o bazénovou vodu nekončí. Jak tedy správně zazimovat bazén.

pexels-photo-4635389

Co dělat s vodou, když ji už nevyužíváte

Koupací sezóna končí pro každého sice v jiném momentu, ale pokud nepatříte vyloženě ke zdatným otužilcům, právě podzimní sychravé počasí nahrává ke konečnému ukončení koupací sezóny. Jenže i když už vodu v bazénu nevyužíváte a ani se na to zase do jara nechystáte, musíte se o vodu dobře postarat. S bazénem je skutečně práce pořád, na druhou stranu se vám to vyplatí. Zvláště u větších bazénů je zcela nesmyslné vodu pokaždé měnit a vylívat. Aby ale voda přežila zimu, je nutné se o ni postarat.

Zazimovač do bazénu je to nejlepší řešení. Jde o speciální prostředek, který se postará o to, aby na vás se začátkem nové koupací sezóny nečekalo nepříjemné překvapení v podobě již zcela nepoužitelné vody, kterou je potřeba následně vyměnit a s tím se pojí celý dlouhý proces čištění bazénu a shánění vody nové. Malé bazény se pořád vyplatí vylít a vodu znovu vyměnit až na jaře, u větších bazénů ale přecházíme k jejich zazimování.

pexels-photo-2850347

Sledujte kvalitu vody

I před zazimováním je ale potřeba zkontrolovat pečlivě kvalitu vody v bazénu. Práce tedy ještě úplně nekončí. Určitě je potřeba kontrolovat všechny věci, stejně jako v koupací sezóně, na začátku nové sezóny se tak vyhnete nepříjemnostem se zhoršenou kvalitou vody. Zazimovací přípravky pak dokážou vodu v bazénu udržet čistou a stejně kvalitní. Tyto zazimovací přípravky se postarají o kvalitu vody v bazénu i během zimní sezóny, kdy se v bazénu nikdo nekoupe. Vodu stabilizují a udrží ji po celou zimu v optimálním stavu až do nové koupací sezóny.

Péče o bazén v létě nekončí.