Boxspring postele


Na boxspring postelích můžete spát jako princezna na hrášku, a to doslova. Na těchto postelích se spí naprosto skvěle. Boxspring postele, anebo také kontinentální postele jsou v současné době trendem, který se dostává i k nám. V čem tkví tedy výhody kontinentálních postelí?
medvídci v posteli
·         Kontinentální postele jsou složeny z několika matrací, které jsou poskládány na sobě a zajišťují tak mnohem větší komfort, pohodlí, ale také oporu těla.
·          Velice výhodnou se jeví i větší výška těchto kontinentálních postelí, protože se tak z nich vstává mnohem lépe.
·         Kromě této nepochybně pozitivní vlastnosti vyšší ložná plocha kontinentálních lůžek minimalizuje množství prachu, které během spánku ve spánku vdechujeme.
ustlaná postel

Žádný rošt

Jako další zásadní odlišnost od běžných postelí je ta, že tyto boxspringové postele nemají žádný spodní rošt. Nahrazuje jej totiž spodní matrace, která je vyplněna Bonellovými pružinami, a je zasazena do nosného rámu. Tento nosný rám je povětšinou dřevěný a poskytuje tak potřebnou stabilitu. Nejspodnější matrace postele je zároveň:
·         přirozeně tuhá
·         velice odolná
·         zajišťuje perfektní základní oporu pro tělo
·         obstarává rovnoměrnou podporu pro druhou vrstvu matrace
·         pomáhá předcházet deformaci druhé vrstvy matrace
·         prodlužuje životnost další vrstvy matrace
plyšák na matraci

Druhá vrstva postele

Na základní pružinovou matraci je obvykle umístěna taštičková matrace. Základem této druhé matrace jsou pružiny, které jsou umístěny v samostatných textilních pouzdrech, tedy taštičkách. Taštičková matrace je konstruována tak, aby rovnoměrně rozložila tlak a sloužila tak jako podpora páteře při spánku téměř v jakékoli poloze. Často je tato matrace rozdělena na zóny, které poskytují speciální podporu pro jednotlivé části těla.  Namísto taštičkové matrace mají některé postele matraci vyrobenou ze studené pěny.