Jak hubnout bez sacharidů

Postupy, jak jednoduše a rychle zhubnout najdete, obzvlášť před letními měsíci, téměř na každé stránce různých časopisů i webových stránek. Velice lehce se takovýmto slibům dá uvěřit, ale při tom každý odborník na výživu Vám řekne, že to takto nikdy nefunguje. Hubnutí není jednoduchý proces, ale pokud je vzat na správný konec může být velmi zjednodušen. Platí to bohužel i naopak, pokud nebudete mít štěstí nebo pokud sednete na lep těm, kteří básní o rychlém a bezbolestném hubnutí, mohou být vzpomínky na toto období poněkud nepříjemné.

zdravá strava

Před začátkem hubnutí je dobré znát určitá fakta, která mohou velmi pomoci. Jedná se především o to, jak zpracovává naše tělo jednotlivé přijaté živiny. Sacharidy by měly představovat největší část zkonzumované energie (doporučuje se množství mezi 55 až 60 % celkové energie), ale měly by to být převážně sacharidy složené, jako například škrob obsažený v bramborech, rýži nebo běžných obilovinách. Ten totiž prochází trávicím traktem pomalu, je štěpen v průběhu celého střeva a dodává tak energii po dlouhou dobu. Opačně to funguje u jednoduchých cukrů, jako jsou ty, které přijímáme z různých cukrovinek a dalších pochutin. Ty se vstřebají velmi rychle a tělo je jako zdroj energie může využít velmi brzo po jídle. Velice rychle se ovšem vyčerpají a nám za chvíli opět klesá glykemie (hladina cukru v krvi) a začínáme znovu pociťovat hlad.

bezsacharidová dieta

Sice podle toho, co už bylo řečeno, naše tělo využívá hlavně sacharidy, ale někteří lidé mohou naopak využít při hubnutí toho, že jejich tělo snadněji použije bílkoviny a tuky z potravy než právě cukry. Tato bezsacharidová dieta může být velmi účinná a prospěšná, jen je potřeba odhalit, zda právě Vy jste vhodným adeptem pro její využívání. Ovšem, i pokud ji chcete pouze vyzkoušet, nic se nestane, i když pro Vás tento typ hubnutí nebude ten pravý, omezení sacharidů v potravě má hned několik výhod, a i z těch můžete profitovat.