Jaký domácí mazlíček?

Je Vám doma smutno či Vaše děti touží po domácím mazlíčkovi? Musíte dopředu zvážit jistě mnoho faktorů, které by měla Vaše domácnost splňovat, než si do ní nějakého toho zvířecího kamaráda pořídíte.
Musíte totiž hlavně myslet na to, jak o něj budete pečovat. Každé zvíře má individuální nároky na stravu, ubytování, potřebu společnosti a jiné. Také je důležité po zvířátku dobře uklízet.

Jaké jsou nejčastější typy domácích mazlíčků?
· Pes
V dnešní době již existuje mnoho vyšlechtěných ras od těch nejmenších až po velká bojová plemena. Nicméně každý vyšlechtěný pes je schopen brát lidi v domácnosti za svou smečku a patřičně se dle toho také chovat. Dokáže se snadno vcítit do člověka a empaticky pochopit hnutí v našich duších.
Pes je samozřejmě velký závazek. Musíme mu dopřávat únosnou míru pozornost, což neznamená jen venčení. Na zahradě se samozřejmě pes cítí o moc lépe než bytě, může se proběhnout a má mnoho čerstvého vzduchu. Můžeme si jej vzít s sebou i na dovolenou.
Když se o psa dobře staráte a je spokojený, dokáže být věrným kamarádem a vše, co mu dáváte, Vám několikanásobně oplatí.
psi na karneval
· Kočka
Kočka je velký pomocník při lovení myší – díky této skutečnosti byla ceněna už ve starém Egyptě. Jsou zvyklé jak na život v bytě, tak na zahradě. Pokud mají dostatek zábavy, jsou spokojené.
Každá kočka má svou specifickou povahu, je temperamentní a náročná. Všechny kočky si rády hrají a jsou společenské, rády strhávají pozornost na sebe a jsou v centru dění.
kočka u zrcadla
· Křeček
Křeček je jeden z nejčastějších prvních zvířátek našich ratolestí. Stačí mu totiž jen akvárium a nepotřebuje mnoho místa, takže je vhodné si ho pořídit i do panelákového bytu. Není náročný na chov, tudíž je právě pro děti vhodný. Jeho nevýhodou je, že je v noci nejvíce aktivní, přičemž ve dne spí, což je pro něj naprosto přirozené.

· Morče
Morče k nám „přišlo“ až z jihoafrických indiánských kolonií. Jde o veselé a přítulné zvířátko, ideální pro fyzický kontakt s dětmi, které samozřejmě ví, že se zvířátky musíme jednat laskavě a že to nejsou jen plyšové hračky, ale živý tvor. Morčátka rády běhají, tudíž je dobré jim nechat prostor pro proběhnutí, ale je třeba jim vystavit mantinely, aby Vám neuteklo napořád. V dnešní době se chovají dokonce i tzv. skinny morčata – čili morčata bez chlupů.
hnědé morče
Kdybyste toužili po exotičtějším domácím mazlíčkovi, jistě můžete přemýšlet například nad papouškem, fretkou, čínským prasátkem, ježkem či jinými.
Všem zvířátkům je ale třeba věnovat láskyplné city, jinak bude nespokojené a nešťastně – a to byste přeci nechtěli.