Nejrůznější společnosti lze nejen koupit, ale i odprodat

V současné době lze na trhu obchodovat s kde čím. Proto zřejmě nikoho z nás nepřekvapí, že je možné dokonce i koupit nebo odprodat obchodní společnost. Pro někoho se jeden z těchto kroků může stát ideálním řešením. Důvodu ke koupi či prodeji existuje více než dost.

Koupě založené společnosti má své benefity

Na trhu sežene takové společnosti, které jsou plně založeny, tudíž splňují veškeré zákonem stanové podmínky. Jejich koupě je tedy naprosto bezpečná a pro vás jako kupujícího výhodná. Odpadne vám totiž mnoho starostí souvisejících se založením společnosti, a to těch po finanční či administrativní stránce. Pořídíte si tedy takovou společnost, se kterou je možné začít podnikat prakticky ihned. Stačí jen splnit některé náležitosti.

Budova firmy

Koupě společnosti může být poměrně skvělou volbou. Naleznete totiž takové založené společnosti, které mohou disponovat originálním názvem, jež zaujme vaše potencionální zákazníky. Jak všichni víme, upoutání prvotní pozornosti je v případě navázání kontraktu velmi důležité. Řada firem, které již založené společnosti nabízí k prodeji, rovněž umožňuje i poskytnutí virtuálního sídla či kanceláře. To pro vás také může představovat určitou výhodu. Pořízení společnosti s virtuálním sídlem vás rozhodně vyjde levněji, a navíc můžete získat i prestižní adresu.

Výhodný prodej společnosti

Společnost lze samozřejmě i odprodat

Konkrétní podmínky pro odprodej společnosti se samozřejmě liší. Společnost, která firmu odkoupí vám sdělí přesné podmínky, které je nutné splnit. V mnoha případech se jedná o takové podmínky, které souvisí s hospodařením vaší společnosti, kterou poskytujete k odkupu. Může se proto jednat např. o vypořádané závazky, neexistenci dluhu, účetní historii apod. Odprodej hotových společností Kancelar29 je možné vyřešit i během několika dnů, a to ať už se jedná o společnost, která je či není plátcem DPH.