Věda je všude, kam se podíváme

Věda představuje pro každého z nás něco úplně jiného. Někdo pomyslí na vesmír, někdo na léky a jiní na informační technologie, na kterých se dnešní svět z velké části zakládá. Věda je vše, když se podíváte kolem sebe. Naši vědci vědí něco úplně o všem, co vidíme. Dokážou vám vysvětlit i to, jak je možné, že vlastně vůbec vidíte. Všichni jsme už za svůj život slyšeli alespoň o jedné teorii, ať už že je Země placatá, či že jsme středem vesmíru my a vše obíhá kolem nás.

chytrost

Je toho opravdu mnoho, co do vědy spadá. Víme, jak přežít, jaké živiny potřebujeme pro vyváženou stravu a podobně. Postupem času vynalézáme i léčbu na nejzákeřnější nemoci, se kterými jsme se setkali a ještě setkáme. Věda je něco, co nás posouvá dál a zdokonaluje nás. Nemá ovšem až takový dosah, jak může působit. Existuje mnoho světových mýtů, které jsme schopni vedou buď potvrdit nebo vyvrátit, ale stále jich je více a více těch, které nijak vyvrácené nejsou. Díky vědě máme tolik nových možností, že si to většina z nás ani neuvědomuje. Věci kolem nás bereme jako samozřejmost, když nás něco bolí, zajdeme si do lékárny pro analgetika, zajdeme si nakoupit nejrůznější potraviny či chemické přípravky a neuvažujeme nad tím, kde se tu vůbec vzaly.

selhání

Přijde nám to normální, ale někde sedí osoby, které musí celý den přemýšlet nad tím, jak takový zázrak vytvořit, aby nám vyhovoval a nenapáchal více škody než užitku. I přes to, že nám tento svět přijde občas nevyspělý a zkrátka o ničem, měli bychom se všichni jednou za čas pozastavit a uvědomit si, že i každodenní přístroje a vše, co za den použijeme, muselo vzniknout nějakým složitým procesem. Važme si věcí kolem sebe, naše lidstvo je o dost více inteligentní, než se může zdát. Kdyby nebylo vědy, teď si ani nemůžete číst tento článek a já bych ho pro vás ani nenapsala.