Nuda v těhotenství

Každé těhotné ženě se může stát, že z nějakého důvodu nemůže už chodit do práce, nejpozději asi v období 6-8 týdnů před porodem, tedy při nástupu na mateřskou dovolenou. Každý sníme o dovolené, kdy nejme nemocní a můžeme se jen tak válet na gauči a „cpát se bonbony“, ale má to i svá úskalí.
dětské prádlo
Někdy žena nemůže vykonávat své původní zaměstnání ze zdravotních důvodů a je doma pro neschopnost pracovat. V tomto případě před nástupem na mateřskou je žena limitována vycházkami, které ji určí lékař. I kdyby však měla vycházky kdykoliv, tak situace není nikterak jednoduchá. Většina kamarádů nebo příbuzných budou přes den v práci a čas na návštěvy budou mít spíše večer. Možná, že někdo má to štěstí, že má přítelkyni v obdobné situaci nebo třeba na rodičovské, tak potom užívání tohoto období je mnohem jednodušší. Ale ve standartní situaci je žena celý den do příchodu některého člena rodiny sama doma. Jak tedy nejefektivněji využít tento čas?
1.       Výbavička pro miminko
Asi každá ji připravuje alespoň trošku od 3. měsíce těhotenství, kdy ustoupí největší riziko, ale dá se říci, že při trošku aktivnější činnosti se dá vše zařídit za 1 měsíc. Ale alespoň část čekání to zabere.
 
2.       Úklid
Ať žijeme v domečku nebo v bytě, tak vždy se najdou nějaké skříně, šuplíky nebo dokonce prostory, jako je sklep, půda nebo komora, kde nebudeme mít úplný pořádek, ale hlavně tam budou věci, o kterých v podvědomí víme, že bychom je měli nějak vyřešit, třeba opravit nebo vyhodit, ale z nějakého důvodu se nám do toho nechce. Nyní již nemáme výmluvu, že na to není čas.
 čáp s miminkem
3.       Koníčky
Všichni jsme vytěsnili některý svůj zájem, který jsme měli ještě na škole, protože jsme na něj neměli v běžném životě čas, tak teď je vhodná chvíle jej oprášit, avšak s přihlédnutím k zdravotnímu stavu. Tedy asi nebudou vhodné výkonnostní sporty nebo adrenalinové, ale rozhodně je vhodné malování, keramika nebo jiné, které jsou zároveň nízkonákladové. Nebo se nebojte vyzkoušet něco, co jste vždycky chtěli vyzkoušet.
Je důležité si promyslet, jak se žena cítí a co by jí mohlo i trochu bavit, je potřeba však mít na paměti, aby nedošlo k výrazné fyzické zátěži a aby si žena především odpočala a připravila se před nadcházejícím obdobím.