Pes přítel člověka

Od dětství, co si tak vzpomínám jsme měli doma psa a pes mě doprovázel životem i v dospělosti Teď když už bydlím v malém bytě, tak psa nemám, protože být zavřený celý den v malé místnosti to by byl chudák. Pamatuji si, když jsme si s bývalým manželem přinesli domů štěně pitbula, co jsme si tenkrát vyslechli od tchýně s tchánem, že jsme si pořídili bojové plemeno, aby k nám nejezdili a podobné nesmysly, no dopadlo to tak, že si i je nakonec získala, protože nejde o to jaký druh psa si pořídíte, ale o tom jak ho vychováte, jak já to tenkrát obrečela, když jsme o ní přišli. Pes doprovází člověka už minimálně 14 tisíc let, původně se choval především k lovu a na ochranu obydlí, postupně se z něj stal ale největší přítel člověka.   

malé štěně

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Psy dnes pomáhají i při zachraňování lidských životů. Pokud si chcete pořídit psa domů, měli byste si vše důkladně rozmyslet. Především byste si měli psa vybírat podle toho k jakým účelům si psa pořizujete a jak velké máte prostory pro chov psa. Pokud máte dům se zahradou pak asi budete chtít psa především na hlídání, takže budete hledat spíše větší plemeno, takovému pejskovi je třeba na zahradě pořídit také boudu a voliéru. V dnešní době už se vyrábí i boudy zateplené, takže nemusíte mít strach, že by byla pejskovi v zimě zima. Pokud budete chtít mazlíčka do bytu, pak budete asi volit spíše menší plemeno. Lidé si i do bytu kolikrát pořídí velké plemeno a neuvědomí si, že to zvíře v malém prostoru trpí, osobně vím, co vyváděl pes naší sousedky, když byl sám doma. Také byste měli zvážit, zda máte na chování pejska dostatečné finanční prostředky, protože co si budeme povídat, takový pejsek také něco stojí, ať už se jedná o kvalitní psí stravu nebo návštěvu veterináře. Než si přinesete pejska domů, měli byste mít pro něj vše připravené.       

výbava pro štěně

Při pořizování pejska dbejte také na to, abyste na něho měli dostatek času a mohli jste se mu dostatečně věnovat. Vhodné je navštěvovat kynologické cvičiště, aby se pejsek naučil poslouchat a respektovat povely. Zvláště malé štěně bude potřebovat veškerou vaši lásku a péči, aby z něj vyrostl šťastný, dobře vychovaný a spokojený pes. On vám vaší péči vynahradí svojí bezmeznou láskou a důvěrou.