Po práci legraci

Známe to všichni. Přes týden se pomalu nezastavíme a když už se konečně přiblíží víkend jsme kolikrát tak vyčerpaní, že na zábavu pomalu nemáme ani pomyšlení. Ačkoli je občas velmi příjemné jen tak odpočívat při sledování oblíbeného pořadu, jsou dny, kdy je třeba pro potěchu ducha vyrazit ven. V tomto článku se tedy zaměříme na aktivity, které vám rozproudí krev v žilách a zároveň při nich načerpáte energii pro nový pracovní týden.
Pochutnejte si s přáteli

Sportem ku zdraví

Není nad to, zpevnit tělo a dopřát si pobyt na čerstvém vzduchu. Ne každý je ovšem fanouškem jízdy na kole či běhání v parku. Pro ty z vás, kteří by se rádi věnovali pohybu, ale preferují spíše klidnější prostředí je tady jóga. Protáhnout svaly a vyčistit mysl je v dnešní době téměř nezbytností. Proto je jóga báječnou volbou. Existuje spousta kurzů, kde vás povede zkušený cvičitel. Ale pokud se necítíte na cvičení mezi lidmi, stačí si vzít podložku a zacvičit si třeba v obýváku. Na internetu najdete nespočet videí, podle kterých bude jóga hračka. Nebojte se začít!
 Uvolněte se při cvičení jógy

Umění pro potěchu ducha

Zajít si do galerie či divadla považuje spousta lidí za příjemnou kratochvíli. Vnímat pestrost barev, umělcův rukopis či herecký výkon je přeci naprosto povznášející. Klidné prostředí galerií působí uklidňujícím dojmem, a navíc se setkáte se zajímavými lidmi. Pokud stále váháte a nedokážete si sami sebe představit na vernisáži, můžete si, doma odpočinout u výroby vlastního uměleckého díla. Každý člověk je naprostým originálem a proto vše, co vytvoříte bude mít obrovskou hodnotu. Ať už tedy namalujete obraz, vyfotíte portrét či napíšete báseň budete se cítit skvěle. Dílo si můžete vystavit a kochat se svým vlastním uměním. Není třeba být zkušený ani učený. Klíčovým požitkem je radost.
 

Láska prochází žaludkem

Ve svém volném čase je třeba se dobře najíst. Málokdo ovšem rád tráví čas v kuchyni, a proto je skvělou volbou návštěva dobrého podniku. Zkuste si s partnerem či přáteli každý týden zvolit jeden, nový podnik a ochutnejte něco nového. Je libo sushi, pizza nebo indická kuchyně? Veganský burger či pořádný hovězí steak? Sepište si seznam míst, která byste rádi navštívili a postupně odškrtávejte místa, kde jste byli. Uvidíte, že se na konci pracovního týdne budete těšit, až si objednáte něco dobrého. Navíc čas strávený s přáteli a blízkými je k nezaplacení. Společně proberete nejnovější zážitky a vzájemně si zpříjemníte volné odpoledne.