Pořádné zchlazení pro vaše zdraví

Sauna není nic pro vás, protože horko nesnášíte, ale naopak máte raději chlad a mráz? Pak můžete vyzkoušet metodu kryoterapie, kde vám rozhodně horko nebude. Co je to vlastně ona kryoterapie? V podstatě se jedná o metodu, při které je lidský organismus v komoře během krátké doby vystaven extrémně nízkým teplotám.

obrázek od mrazu

Na jak dlouho a do jak velkého mrazu? Nejčastěji se doba pobytu v kryokomoře pohybuje okolo 1 – 3 minuty a teplota se pohybuje mezi – 60 až – 80 °C. Ovšem pro ty, kteří zkoušejí tuto metodu poprvé se doporučuje zpočátku kratší doba pobytu a také ne příliš nízká teplota.

Není tak velký mráz pro lidské tělo příliš nebezpečný? Nemusíte se bát o vaše zdraví ani o to, že byste zmrzli. Touto metodou totiž dochází pouze k ochlazení povrchu těla. Jde v podstatě o suchý mráz. Po pár vteřinách si na zimu zvyknete a pak vám to již bude připadat příjemné.

Tato léčebná metoda má spoustu pozitivních účinků na zdraví člověka. Není ovšem žádnou novinkou. Léčba chladem je známá již z doby starověkého Egypta a Řecka, ovšem první kryokomora byla zřízena až v roce 1978.

Pozitivní účinky této metody na lidský organismus:

· pomáhá při kloubních onemocněních a bolestech zad

· pomáhá při migrénách a astmatu

· urychluje hojení ran

· posílení imunitního systému

· zlepšení prokrvení celého těla

· vymizení otoků a zánětů v končetinách

· pomáhá při lupénce a dalších kožních onemocněních
žena v ledové jeskyni

Léčebný pobyt v kryokomoře také můžete věnovat někomu jako dárek. Stačí jen pořídit dárkový poukaz a je to. Pravidelnou návštěvou této speciální komory utužíte vaše zdravý a zlepšíte si imunitní systém. Váš organismus pak bude více odolnější.

Obezřetní byste ale měli být před první návštěvou této ledové komory. Předtím, než se ovšem tuto metodu rozhodnete vyzkoušet, je dobré zkonzultovat to s vaším praktickým lékařem.