Solární sprcha se výtečně hodí na každou zahradu

Jestliže uvažujete nad nějakým příjemným letním osvěžením pro vaši zahradu, a nemáte z libovolných důvodů zájem o bazén, který se vám třeba na plochu zahrady ani nevejde anebo ho nemáte kam umístit, bude tou pravou volbou pro vás jistě zahradní solární sprcha. Ta zabere jen skutečné minimum místa, takže se hravě vejde i na tu nejmenší zahrádku, která tvoří třeba jen zanedbatelný zelený pás okolo vašeho domu. Jedná se tak o vítané osvěžení pro všechny věkové kategorie včetně malých dětí, u kterých by hrozil nebezpečný pád do bazénu. Díky solární sprše ušetříte spotřebu vody, nebude vám zabírat téměř žádné místo a poskytne vám potřebné letní osvěžení.

sprcha

Solární sprchu tvoří prakticky jen bytelný černý válec, který je tělem sprchy, ve kterém dochází k ohřevu vody od slunce. Voda se v těle sprchy ohřívá zásadně pouze od slunečního záření, takže vás její ohřev nebude stát ani korunu. Jediné, co budete k provozu sprchy potřebovat je přívod vody, třeba ze zahradní hadice. K podkladu sprchu připevníte pomocí čtyř bytelných šroubů do betonu, které jsou součástí balení. Montáž je tedy také maximálně snadná, stačí, když pro sprchu zvolíte vhodné místo v podobě pevného rovného podkladu, které by se zároveň mělo nacházet tam, kde svítí slunce po co možná nejdelší část dne.

solární sprcha

Důkazem toho, že ohřev vody od slunce skvěle funguje, je fakt, že teplota vody v horkých dnech může dosáhnout až téměř sedmdesáti stupňů celsia, na místě je proto opatrnost, abyste se při sprchování neopařili. Teplotu vody můžete pohodlně regulovat pomocí pákové baterie, která míchá ohřátou vodu s vodou z přívodního zdroje. Snadno si tak namixujete příjemnou teplotu vody přesně tak, jak to máte rádi.
Solární zahradní sprcha je samozřejmě vhodná také jako očista před vstupem do bazénu, abyste na svém těle do vody nepřinášeli nežádoucí znečištění.