… ve zralém věku, jako když najdeš

Je to zvláštní, jak si ve svém mladistvém věku jdeme za svým, i když se to leckdy zdá velice nesmyslné. Zvláště pro rodiče.
Když jsme u té četby knih
Rodiče se snaží přimět Vás k bohulibější činnosti, než je čtení knih, nebo listování časopisy. Číst už umíte dobře, takže to do školy nepotřebujete. A témata, která Vás nesmírně zajímají, jsou zřejmě pro život nedůležitá. A když jste se tenkrát rozhodovali o povolání a vytasili jste se s tím, že být knihovníkem je skvělé! To bylo přesvědčování, že si nevyděláte a nedonesete do společné kasy potřebný finanční obnos, viďte?
společné čtení
Jenže dnes je tomu jinak
Vaše zaměstnání je sice dost odlišné od Vašeho mladistvého úmyslu, ale radost ze čtení se Vám hodí i v praktickém životě. I když se témata knih a výběr časopisů za ta léta pozměnil, pořád pro Vás není problém najít si čas pro čtení. A jak se Vám to vyplatilo! Stali jste se zahrádkáři, kteří potřebují vědět vše o zahradničení, ale také, např. o tom, jak se postaví krb, altán, nebo kůlna. Teď teprve sklízíte plody své vášně pro četbu. Spojíte příjemné s užitečným. Kdybyste se ve svém mládí nechali rodiči odradit, možná byste dneska svou šikovnost nemohli provádět v praxi. Vždyť kolik existuje lidí, kteří neradi studují z odborných časopisů postupy, nebo při koupi elektrospotřebiče neradi studují návody. Je jich vážně dost.
časopisy na stolku
Nyní jste sami rodiči, kteří vychovávají svá dítka pro samostatný život
Zamyslete se nad tím, jak tráví svůj volný čas Vaši potomci. Je pro Vás jejich činnost nesmyslná? Vezměte to tak, že orientace v hudbě se jim může jednou hodit, když se stanou vyhledávaným diskotékovým DJ, který si po práci občas vydělá nějaký ten peníz navíc. A nemusí to být jen hudba, která se Vám zdá podivuhodná na trávení volného času. Ale i pobyt u PC je pro Vás, jako rodiče nepřijatelný. Co když se Vaše dítko stane bloggerem, který bude slavný? Samozřejmě, že musíte dohlédnout na všestranný harmonický rozvoj svého dítka. Ale neprožívejte moc, když si jde za svým i za Vašimi zády. Nikdy nevíte, k čemu to ve zralém věku bude dobré.