Vybíráme plachtu na bazén

Pořídit si v dnešní době bazén ke svým příbytkům, není vůbec žádný problém. Existuje skutečně mnoho různých verzí, z kterých si lze vybrat ten správný typ. Přirozeně budou hrát hlavní roli rozměry a také volný prostor, ale nicméně výběr je skutečně velký. A nemluvě o tom, že s rozvojem technologií, přibývají nové typy. S nákupem bazénu to ovšem nekončí a je třeba si rovněž pořídit kvalitní produkty na ošetření vody, aby https://www.olomouckadrbna.cz/zpravy/spolecnost/6972-prerovane-si-konecne-uzili-novorocni-ohnostroj-druhy-pokus-uz-vysel.html se nekazila a také abychom si naši domácí plovárnu užili v dostatečné míře. Kromě přípravků na ošetření vody, tak existuje ještě další řada ochranných pomůcek a ty jsou rozhodně k nezaplacení. Mezi takové produkty se řadí bazénová plachta, která se podle rozměrů bazénu natáhne přes celou plochu a tím v podstatě zakryje bazénovou vodu.

kočka do bazénu

Proč si pořídit plachtu?

Nemůžeme neustále hlídat vodu, aby do ní nic nenapadalo. V podstatě se jedná o venkovní typ bazénu, kdy přece jenom plocha je otevřená a rozhodně žádný domácí mazlíček se nás nebude ptát, jestli se může v parném létě svlažit, stejně tak, jestli vítr může foukat okolo, ale naši hladinu zachovat čistou. Jaké může být překvapení, když se ráno probudíme a místo toho, abychom si šli zaplavat, tak musíme se vrhnout na čištění bazénu. Přitom skutečně stačí málo. Natáhnout večer plachtu nebo vhodnou fólii a jít spokojeně spát. V tomto případě nám žádné znečištění vody nehrozí a ráno můžeme vyzkoušet ranní rozcvičku s osvěžením, aniž bychom museli cokoliv jiného podniknout.

špinavý bazén

Plachta s bonusem

Plachet je skutečně dostatek a také různých verzí, od nejlevnějších, až po ty, co jsou sice o trochu dražší, ale zase poskytují dokonalý komfort. Je to investice tak trochu do našeho pohodlí. Jedná se o solární plachty, které se nabízí v modré nebo černé podobě. To není rozhodující, spíše to, co umí, a věřte nebo ne, drží nám vodu krásně teplou, což je ještě příjemnější koupání v chladnějších teplotách. Dokonce jejich přítomnost ochrání vodu od případných nočních návštěvníků, od listí a větviček, ale také prodlouží koupací sezónu. Také si můžeme zakoupit zazimovací plachty, kterým rozhodně nevadí ani zimní počasí, jak jsou odolné.