Vypěstujte si klíčky nabité cennými vitamíny!

Chystáte se pěstovat mladé rostlinné výhonky? Správná volba! Takto nebudete mít nikdy nouzi o zdravou a křupavou zeleninu plnou důležitých vitamínů.
Jistě vás tedy zajímá, co všechno budete potřebovat k úspěchu: a není toho mnoho, co je https://www.databazeknih.cz/serie/spravna-parta-511 potřeba zajistit, aby úroda splnila vaše očekávání.
Pořiďte si proto dobrou nádobu na klíčení – ideálně speciální sklenici na klíčení anebo sadu stohovatelných misek, protože právě s těmito nádobami https://www.nakliceno.cz/misky-a-sklenice-na-kliceni/ vám to skvěle půjde – ušetříte za vodu a budete muset do své úrody investovat pouze minimální úsilí. Nezbytná jsou samozřejmě semena na klíčení – a ta by měla být v té nejvyšší kvalitě, ideálně s bio certifikací. A neobejdete se rovněž bez vody, světla a tepla, což jsou nezbytné podmínky pro klíčení rostlin.
hráškové výhonky
Jestliže se chcete vrhnout do klíčení semínek a nemáte úplně jasno v tom, co vás čeká, není se čeho bát. I když nemáte žádné předchozí zkušenosti se zahradničením, jistě to zvládnete. Vždyť hlavní pravidlo takového klíčení semínek je jednoduché – je třeba pořádně zalévat.

Ano, je to tak, semínka potřebují ke svému zdárnému vyklíčení a růstu mladých rostlinek především vodu. A o to ostatní už se hravě postará příroda, pokud nádobu postavíte třeba na okenní parapet anebo jinde na světlé místo, kde bude zároveň příjemná pokojová teplota.
fazolové klíčky v misce
Jak již bylo řečeno, semínka je nezbytné neustále udržovat vlhká. Ale s výjimkou počáteční iniciace klíčení nabobtnáním by už dále nikdy semena neměla stát ve vodě, na tož pod vodou. Jakmile semena po prvotním namočení nabobtnají, vodu slijte a nadále je už pouze několikrát denně proplachujte čerstvou vodou – uvidíte, že brzy uhlídáte první klíčky. A v takové fázi už nejste daleko od úspěchu – za pár dní, až výhonky narostou a zesílí, je můžete sklízet. Jistě si na nich skvěle pochutnáte!