Zahradní posezení potřebuje střechu


Udělat si na dvorku příjemné venkovní posezení není vůbec složité, zvláště pokud máte peněz na rozdávání. Dá se to ale zvládnout i s malým rozpočtem.

Zahradní posezení potřebuje střechu

Vybudovat si na zahradě krásné posezení není určitě nic nereálného ani v případě, že nechcete příliš utrácet. Když budete hodně skromní, tak v podstatě bohatě stačí vtáhnout ven dvě lavice, mezi ně dát stůl a máte hotovo. To je však vyloženě improvizace, která by na správně vedené zahradě neměla fungovat příliš dlouho. Dá se to udělat i mnohem elegantněji, i když samozřejmě, že ne zadarmo. Nábytek ale můžete koupit docela levně, třeba v antikvariátu. Klidně můžete použít i internet, kde se nachází celá řada inzerátu právě na vyřazený venkovní nábytek. I kdyby byl trochu zchátralý, dá se mu vždy dodat trochu lesku. Většinou ho stačí jenom přetřít a je jako nový.

Obrostlá pergola

Horší to však je se zastřešením. Samozřejmě, to můžete vyřešit pomocí slunečníků, ale pokud nechcete mít hlavu krytou pouze proti slunci, ale také i proti dešti, měli byste pořídit přeci jen něco efektivnějšího. Typickými zahradními přístřešky jsou altány a pergoly https://www.pergoly-trutnov.cz/drevene-pergoly-zahradni-altany. První varianta je pro většinu lidí příliš drahá, ale druhý typ zastřešení by vás už mohl zaujmout.

Pergoly nejsou na zahradách žádnou velkou novinkou. Vždyť je používali již antičtí Řekové, respektive Římani. A to v hojném počtu. I když se na první pohled jedná o relativně masivní konstrukci, nemusí vždy stát balík peněz. Existují i stavebnicové modely, které jsou mnohem levnější, než klasické typy, které se většinou vyrábějí na zakázku. Vybrat si můžete pergolu z mnoha druhů materiálů s tím, že co se týče oblíbenosti, dominují hlavně dva, a sice dřevo a hliník. Kov sice nevypadá tak přirozeně jako dřevo, ale na druhou stranu je bezúdržbový.

Střecha pergoly

Montáž není složitá

Stavebnicové pergoly nejsou zajímavé pouze, co se týče ceny, ale i z pohledu montáže. Ta je totiž až překvapivě snadná. Samozřejmě záleží na modelu, ale obecně se dá říci, že to platí bezezbytku. Výrobci tento druh zastřešení produkují tak, aby je mohl sestavit bez větší pomoci i průměrný domácí kutil během velmi krátkého času. V případě, že se vám do toho nebude chtít, nemusíte se bát, že vám na zahradě bude ležet zabalené zboží. Dodavatel vám samozřejmě konstrukci sestaví, ovšem za poplatek a je potřeba se domluvit předem.