Zjistěte si dostupnost náhradních dílů na trampolínu včas u svého prodejce

Trampolína spadá pod sportovní vybavení ve vyšších cenových hladinách a navíc se jedná o výrobek vystavený mnohdy až extrémnímu namáhání. Lze jej přirovnat k jízdnímu kolu nebo k in-line bruslím, kde dochází k opotřebení jednotlivých dílů, a kde je potřebná občasná výměna komponentů, které by měly být dostupné ve formě náhradních dílů.

skákající chlapec v jump parku

Dostupnost náhradních dílů na trampolínu by tedy mělo být jednou z prvních záležitostí, které byste měli mít pod kontrolou. Proč pod kontrolou? Někteří prodejci trampolín totiž náhradní díly k prodávaným výrobkům neřeší a v případě nutné výměny např. opotřebovaných pružin, kotevních vrutů, krytu pružin či ochranné sítě můžete narazit na nekompatibilitu. Zbytečně si přiděláte starosti sháněním dílů a ověřováním, zda se k vašemu výrobku hodí, či nikoli.

Náhradní opěrné tyče – k dispozici by měly být nejen náhradní ochranné sítě, ale i jejich instalační tyče s pěnovým ochranným obalem. Musí mít patřičný průměr a délku a jejich dostupnost snadno ověříte u svého prodejce.
siluety skákajících postav

Kryty pružin – obvodové pružiny se mohou poškodit a ty bývají také dostupné mezi náhradními díly. Liší se průměrem navinutého drátu a celkovou délkou, ale většina z nich je vzájemně kompatibilních. To však nemusí platit o krytech pružin z PVC, které se mohou lišit i v rámci jednoho výrobce. Kryt je sice robustní a pevný, ale poškodí se snáze, než kovové díly, a také se častěji prodává, než samotné pružiny.

Spodní sítě – mnozí lidé zapomínají také na zabezpečení nářadí v jeho spodní části, to je nezbytné zvláště tam, kde se pohybují domácí zvířata a malé děti. Trampolína pro ně představuje zajímavý úkryt, útočiště a prostor pro hraní a v okamžiku, kdy na ní někdo začne skákat, mohou být děti i zvířata pod odrazovou plochou v ohrožení života. Právě velké množství těžkých poranění páteře a břicha dalo podnět výrobcům k zahájení výroby a prodeje těchto produktů.