Znaky, podle kterých poznáte, že váš vztah vydrží

Většina z nás jde do vztahu s vizí budoucnosti. Jsme schopni si představit sebe a našeho partnera, jak společně staneme před oltářem, vychováme děti a zestárneme. Toužíme po vážném vztahu plného lásky a porozumění. Jak ale postupovat při posuzování vlastností daného vztahu? Jak poznáme, že se s partnerem ubíráme cestou, která vede až na úplný a šťastný konec? Po přečtení článku možná budete mít jasno.Manželský pár

Vzájemná důvěra

Základem pevného a zdravého vztahu je důvěra. Cítíme-li se vedle partnera příjemně a sebejistě, můžeme-li mu svěřit svá tajemství nebo obavy, značí to, že jsme v bezpečí. Bezpodmínečně jeden druhému věříme a nepochybujeme o žádném z jeho činů. Jsme si naprosto jistí, že nebudeme podvedeni, zrazeni. To samé je očekáváno od nás a musíme se postarat o to, abychom nezradili jejich důvěru.

Fyzický projev lásky

Navzájem si projevit své city nejen slovy, ale také činy je velmi podstatné. Nemusí se jednat pouze o sex. Polibek na dobrou noc, při odchodu nebo „jen tak“ je znakem zpečetění vztahu. Držet se partnera za ruku při procházce městem, obejmout ho při příchodu domů nebo se k němu jen přitulit na pohovce. To vše patří k fyzickým projevům náklonnosti a lásky k druhému.Žádost o ruku

Upřímnost

Říct partnerovi pravdu, když se nám něco nelíbí je klíč. Dostatek komunikace je jedním z pilířů vážného vztahu. S klidem si promluvit o tom, co nás zranilo nebo naopak potěšilo upevní vztah ještě víc. Nezůstávejte po hádce zticha a zvolte cestu nenásilného rozhovoru. Bez toho, aniž by se jeden z vás urazil najděte společně východisko.

Podpora

Ve světě plného lidí a jejich názorů je důležité mít po boku někoho, kdo vás bude podporovat a pomáhat uskutečnit vaše touhy a sny. Po dlouhém dni partnera vyslechněte, bez toho, aniž byste ho vzápětí zahltili podrobnostmi o vašich zážitcích. Ukažte mu, že jste tady pro něho a může se vám kdykoli svěřit.