Jak vybrat tu správnou banku

Raiffeisenbank

Tato banka vám poskytne téměř vše zdarma. Ať už se jedná o založení účtu, debetní a kreditní karty, odchozí a příchozí platby nebo výběr z vlastního či jiného bankomatu. Nabízí aktivní, chytrý účet, a účet pro studenty a děti. Pokud si založíte aktivní účet, můžete využít nějaké nadstandartní služby, pokud chytrý, máte klasické služby zdarma. Studentský a dětský účet si můžete založit do 26 let, jsou v něm například peníze v různých měnách, a opět je vše zdarma. Mezi další patří potom spořicí účet a základní platební účet.

Založit si účet můžete online, výpis zasílají i elektronicky, k dispozici je mobilní aplikace a rychlé platby.

Jaké jsou tedy nevýhody? Jestliže si přejete mít prémiové karty, budete za ně platit částku 199,- Kč. Za každou další měnovou složku také platíte, 29,- Kč. Vysoká cena je za kontokorent, činí totiž 21,90 %.

Pokud ale nebudete chtít nic speciálního, tato banka je skvělou volbou.
karty, banka

mBank

Zde také příliš platit nebudete. Vedení účtu je bez placení, příchozí a odchozí platby také. Co ale hradit budete, je výběr, pokud není vyšší jak 1 500,- Kč, za 29,- Kč. Dále platíte také za zahraniční platby, vydání bezkontaktní platební nálepky, a kontokorent činí 18,90 %.

K dispozici je klasický účet, účet pro děti, a účet pro studenty od 15 do 18 let. Tady vidím nevýhodu v tom, že studenti jsou bráni pouze do 18, tudíž i všechny výhody nemůžete uplatňovat i nadále, a vybírat z bankomatu bez poplatku lze jen 3x měsíčně.

AirBank

,,I banku můžete mít rádi,“ určitě znáte. Možná na tom něco bude, protože jediné, za co si u této banky zaplatíte, jsou výběry z cizího a zahraničního bankomatu, zahraniční platby a kontokorent ve výši 18,90 %. Jako jediná banka z tohoto výběru vám poskytne úrok 1% při zůstatku minimálně 10 000,- Kč.
peníze, bankovky

Poskytuje běžný účet, který se dělí na Malý a Velký tarif podle výhod, a možný je samo sebou i spořící účet s úrokem 1,3 %.

Sami se tedy můžete rozhodnout, která banka vyhovuje nejvíce vašim kritériím. Všechny lze založit ihned z domova, a všechny také zasílají výpis online, tudíž jsem nezapočítávala cenu za výpis poštou.

Ať už si vyberete kteroukoliv, tyto nabízí jedny z nejvýhodnějších, ne-li nejvýhodnější ceny a služby.