Jak si usnadnit vstávání

Večerní příprava

Usnadněte si ranní shon tím, že si vše potřebné uděláte večer. Vyndejte oblečení ze skříně, kabelku si dejte ke vchodovým dveřím, klíče dejte někam, kde je najdete, oběd či svačinu mějte také už přichystanou. Ráno tak bude snadnější tím, že se nemusíte stresovat věcmi navíc a budete si tak moci i chvilku přispat.
Ranní budík

Více budíků

Toto praktikuje asi spousta lidí, ale pokud usnete i mezi budíky, tak si jich jednoduše nastavte víc. Klidně můžete mít každou minutu budík tak věřte, že to bude jenom lepší. Můžete jich mít takto třeba 10 za sebou.

Různé melodie

Když už máte spoustu budíků, tak si na každý dejte jinou melodii. Pomáhá to. A co je ještě účinnější, tak to je, dejte si na vyzvánění nějakou písničku, kterou absolutně nesnášíte. To potom budete vstávat ještě 5 minut před budíkem jenom proto, abyste nemuseli písničku poslouchat.

Pitný režim

Po celé noci, kdy nepijete, tak ráno je nejdůležitější se jako první pořádně napít čisté vody. Vypijte minimálně sklenici vody, nejlepší je tak 0,5 litru. Nejhorší, co můžete udělat je, dát si hned kávu. Voda Vás naopak krásně probudí, nastartuje ledviny a také pomáhá proti akné.

Modré světlo

Večer, když usínáte, tak usínejte ve tmě. Zní to vtipně, ale spousta lidí má puštěnou televizi nebo rádio, nebo kouká dlouho do mobilního telefonu. To Vám nepomůže usnout, ale naopak, a ještě se budete v noci budit.

Vzduch

Když ráno vstanete otevřete okna v ložnici. Je potřeba vyvětrat a taky Vás vzduch probudí a pokud je zima tak o to víc budete chtít se rychle obléct.
Káva k snídani

Cvičení

Ranní cvičení nebo jóga je skvělý start dne. Pomůže Vám se probudit a rozproudit krev v celém těle. Jestliže po ránu nejste opravdu schopni si zacvičit, tak se zkuste alespoň trochu protáhnout. Uvidíte, že to pomůže.

Kosmetika

Jak můžete nastartovat ráno kosmetikou? Jednoduše sprejem. Kupte si růžovou vodu nebo dejte do nádoby se střičkou čistou vodu a ráno po opláchnutí obličeje studenou vodou se osvěžte sprejem. Když ho budete uchovávat v lednici, tak to bude opravdu příjemné.

Snídaně

A v poslední řadě to je rozhodně snídaně. Ne nadarmo se říká, že to je základ dne. Pokud ráno nejste schopni nic pozřít, tak zkuste alespoň ovoce, přesnídávku nebo suchý rohlík, ať máte energii.