Maličkosti, které vám zpříjemní pracovní den

Nekontrolujte po probuzení telefon

První co uděláte po probuzení je, že vezmete do ruky mobilní telefon? Zkuste tento zlozvyk odbourat. Kontrola e-mailů, sociálních sítí a čtení zpráv nechte na pozdější dopoledne. E-maily, které se nahromadily po víkendu vám na náladě nepřidají. A to samé platí o čtení ne příliš veselých zpráv.

Využijte sílu aromaterapie – vůně

Již dávno je prokázáno, že vůně působí na naše smysly a dokážou ovlivnit emoce. Vůně, které vás po ránu  nastartují jsou svěží, citrusové. Osprchujte se gelem s vůní grapefruitu. A pořiďte si parfém, který k vám dokonale sedne, zvedne vám náladu a sebevědomí. Před odchodem z domu se navoňte a do práce dorazíte s chutí ke zvládání úkolů.

práce

Odškrtávejte si během dne splněné úkoly

V hlavě si přemíláte kolik vás toho dnes čeká a máte z toho náladu na bodu mrazu. Zkuste to jinak. Všechny úkoly si sepište na papír a po splnění postupně odškrtávejte. Jak uvidíte více a více proškrtaných řádků i vaše nálada se bude zlepšovat.

Dodržujte pitný režim

I přes všechnu práci nezapomínejte na pravidelný pitný režim. Na stole mějte neustále sklenici s vodou a upíjejte. Pokud byste na pití zapomínala, mohla by vás rozbolet hlava a moc efektivní byste stejně nebyla. V případě pití kávy se zavodňujte ještě více, protože kofein dehydratuje.

Tip: na pozornost a soustředění vám pomůže zelený čaj

nápoj

Nezapomínejte na výživné svačinky

To samé co o pitném režimu platí o svačinkách. Plánujte si je už doma a nachystejte si je do krabičky. Může to být například celozrnný toust se šunkou a sýrem, ovoce nebo ovesná kaše s ořechy. Tělu dodáte kvalitní palivo a to pak bude lépe pracovat.

Pochvalte se za odvedenou práci

Na konci každého pracovního dne se nezapomeňte pochválit za odvedenou práci. Vyjmenujte, co vše se vám povedlo. Ukliďte si stůl a můžete s dobrým pocitem domů.