Největší trháky sociálních sítí roku 2019

Rok se s rokem sešel a my se můžeme těšit, co nám přinese ten nový. Jistě i na sociálních sítích si užijeme spoustu legrace stejně jako loni. Anebo možná i více, vždyť uživatelů stále přibývá. Než se do vší té zábavy vrhneme po hlavě, připomeňme si, co loni internetem rezonovalo nejvíce.

 Zábava u počítače

Stroj času

Kdo neví, jakou bude mít vizáž v důchodovém věku jako by nebyl. Aplikace FaceApp obletěla celý svět a na Instagramu a Facebooku to rozhodně bylo znát. Kdo by odolal cestování v čase. Později se objevili názory, že se může jednat o poměrně nebezpečnou zábavu. Aby vám ruská aplikace ukázala, jak budete vypadat za několik desítek let, vyžadovala přístup ke všem fotografiím a dalším osobním údajům. Spekulovalo se, že má k těmto datům přístup ruská tajná služba a další subjekty. To se ale její tvůrci snažili vyvrátit.

 

Tetris Challenge

Ostře sledovaná výzva, která se dostala i do Česka. Přiblížila lidem, co vše s sebou vozí v autech policisté, záchranáři i hasiči. Ale ukázala také obsah tanku. Snímky byly pořízeny ve stylu slavné videohry. První vznikl v Curychu u příležitosti dne otevřených dveří místní policejní jednotky. Fotografie se stala natolik populární, že se připojili i civilisté. Jmenujme třeba čínský pohřební ústav.

 Propojený svět internetu

Zrádné selfie

Buďte opatrní, co zveřejňujete na svých profilech. Jak loni zjistila i Emma Smeta, i ze selfie může vzniknout meme. Ta se vyfotila s hořící katedrálou Notre-Dame a stala terčem posměchu. Lidová tvořivost na sebe nenechala dlouho čekat. Emmu máme díky tomu v popředí řady moderních katastrof.

 

Dycky… Most!

Hláška z populárního seriálu české televize začala žít na internetu vlastním životem. Znají ji zaručeně i ti, kteří pořad s milionovou sledovaností neviděli. Není se čemu divit, že diskuze na sociálních sítích zaplavily příspěvky začínající slovem “dycky”. Slovo se stalo pojmem nejen mezi mosteckými, kteří ho chytře využili k propagaci města. V místním informačním centru si můžete s touto hláškou koupit tričko nebo placku.

 

Jak se proslavit 

Jednoduše na sebe pozornost internetu strhla ruská modelka Kinsey Wolanská. Spoře oděná vtrhla na fotbalové hřiště během finále fotbalové Ligy mistrů mezi Liverpoolem a Tottenhamem. Na jednodílných plavkách měla reklamní nápis, který jejímu partnerovi a stejně tak jí přinesl spousty followerů a tedy i peněz.