Zábavné hry pro děti

Klasické, ale i novodobé hry, které si můžete zahrát se svými dětmi, a neomrzí je? Ne, řeč není o videohrách, ale o skutečných hrách, které rozvíjejí logiku, kreativitu, představivost, ale i další schopnosti, a především skvěle zabaví.

Černý Petr

Černý Petr je skutečně nesmrtelná hra, která baví po generace. Pro ty kdo zapomněli, se jedná o karetní hru, ve které nikdo nechce mít kartu Černého Petra. Abychom tuto hru zpřístupnili i dnešní generaci, nalezneme v hračkářství hru s motivy oblíbených pohádek, jako třeba Ledové Království, večerníčky, a mnoho dalších.

hrací kostky

Pexeso

Další hrou, která je stále populární, a přitom jednoduchá, je Pexeso. Pexeso rozvíjí paměť, a je to strategická hra, která zabaví v deštivých dnech. Motivy, na které ji seženete, jsou nekonečné, a tak si můžete vybrat takové, které zaujmou právě vaše malé miláčky.

Hádej kdo jsem

Hádej kdo jsem je známá hra, která však časem získala nový rozměr. Destička se spoustou různých tváří, nabízí možnost hádání s vizuální předlohou. Vyberete si panáčka, a ten druhý hádá, kterého myslíte. Mám brýle? Jsem muž? Mám tmavé vlasy? Postupně sklápíte okýnka, dokud protivník neuhodne jméno postavičky, kterou jste si vybrali.

Berušky

Hledáte hru, kterou zahájíte herní plán už u těch nejmenších? Hra Berušky rozvíjí jemnou motoriku, ale také strategické vnímání, a i ti nejmenší se u ní neskutečně zabaví. 

hra lodě

Kloboučku hop

I zde se jedná o hru, která je populární už velmi, ale velmi dlouho. Na hrací desce máte důlky, do kterých za pomoci speciální rampy střílíte kloboučky, a získáváte body dle toho, jak daleko jste dostřelili. U hry se tak zabaví děti i dospělí.

Hadi a žebříky

Stará hra, kterou ovšem opět seženete v novém kabátě. Na herním poli, kde se máte dostat až do cíle svojí figurkou, na vás čekají žebříky, které vám pomohou vyšplhat výš, a hadi, kteří vás naopak shodí níž. Ve hře tudíž až do konce netušíte, kdo vyhraje, ale můžete se těšit na skvělou zábavu.